ПрАТ «ТВП «ПЕРЛИНА»

Код за ЄДРПОУ: 00182702
Телефон: (+ 38) 050-320-70-96
e-mail: perl@perlyna.pat.ua
Юридична адреса: 51400, Дніпропетровська обл., м. Павлоград, вул. Терьошкіна, 4
 
Дата розміщення: 28.04.2016

Річний звіт за 2016 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); За звiтний перiод злиття, подiлу, приєднання, перетворення, видiлу не було.
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів;
Товариство має органiзацiйну структуру вiдповiдно до органiв управлiння визначених статутом, у тому числi: загальнi збори акцiонерiв, наглядова рада, директор. Товариство є власником Дочiрнього пiдприємства «СТЕЛЛА» ПУБЛIЧНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ТОРГОВО-ВИРОБНИЧЕ ПIДПРИЄМСТВО «ПЕРЛИНА», мiсцезнаходження: 51400, м. Павлоград, вул. Ленiнградська, Торгiвельний центр. Iншi дочiрнi пiдприємства, фiлiї, представництва та iншi вiдокремленi структурнi пiдроздiли у структурi Емiтента вiдсутнi. Змiн в органiзацiйнiй структурi вiдповiдно до попереднiх звiтних перiодiв не вiдбувалось.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Середньооблiкова чисельнiсть штатних працiвникiв складала 2 особи. Фонд плати працi в звiтному перiодi складав 39.4 тис.грн. що на 3.00тiс грн. ,бiльше нiж у 2015 роцi. Кадрова програма Товариства базується на вiдборi та прийняттi висококвалiфiкованих працiвникiв вiдповiдно до потреб Товариства.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Емiтент не належить до будь-яких обєднань.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Спiльна дiяльнiсть вiдсутня.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; У звiтному перiодi пропозицiїї щодо реорганiзаїї з боку третiх осiб вiдсутнi.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Обрана в Товариствi облiкова полтика здiйснюється вiдповiдно до Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi",
МСФЗ, iнших нормативно-правових актiв щодо ведення бухгалтерського облiку.
Визнання, облiк i оцiнка основних засобiв здiйснювалась вiдповiдно до вимог П(с)БО 7 «Основнi засоби», з викорстанням
моделi собiвартостi, згiдно МСБО 16 «Основнi засоби». При нарахуваннi амортизацiї основних засобiв встановлено прямолiнiйний метод.
Товариство застосовує метод оцiнки вартостi запасiв за найменшою з двох величин: собiвартостi i чистої цiни продажу. Собiвартiсть запасiв визначається за формулою
- "перше надходження - перший видаток" (ФIФО). Собiвартiсть готової продукцiї включає в себе вартiсть сировини i матерiалiв, витрати на оплату працi виробничих робiтникiв та iншi прямi витрати, а також вiдповiдну частку виробничих накладних витрат (розраховану на основi нормативного використання виробничих потужностей) i не включає витрати за позиковими коштами.
Чиста цiна продажу запасiв - це розрахункова цiна можливого продажу в процесi звичайної дiяльностi за вирахуванням витрат на завершення виробництва i витрат з продажу.
Метод облiку та оцiнки фiнансових iнвестицiй для формування iнформацiї в бухгалтерському облiку та розкриття цiєї iнформацiї у фiнансовi звiтностi здiйснюється на дату балансу.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Емiтент здає в оренду власне нерухоме майно. Сезоннi змiни не впливають на цей вид дiяльностi. Виробнича дiяльнiсть у звiтному перiодi не велася. Експортнi та iмпортнi операцiї вiдсутнi. Основними ризиками є зниження дiлової активностi, зменшення попиту на оренду нерухомого майна, падiння орендних ставок, вiдсутнiсть iнвестування в об'єкти нерухомого майна. Iншою вiдповiдною iнформацiєю Емiтент не володiє.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; За останнi 5 рокiв не було придбання та вибуття основних засобiв
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Протягом звiтного перiоду правочини з власниками iстотної участi, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афiлiйованими особами не укладалися.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Основними засобами Товариства є власне нерухоме майно, а саме будiвлi i споруди, що розташованi за адресою м. Павлоград, вул. Терьошкiна,4, до складу яких входять адмiнiстративнi та складськi примiщення, комунiкацiї. Активи Товариства утримуються за рахунок надходжень вiд господарської дiяльностi та за рахунок орендарiв у випадках визначених умовами договорiв. Капiтальне будiвництво, розширення та удосконалення основних фондiв за звiтнiй перiод не проводилось, вiдповiднi плани не розроблялись.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; Наявна економiчна ситуацiя призводить до зниження дiлової активностi, зменшення попиту на оренду нерухомого майна, падiння орендних ставок, вiдсутностi iнвестування в об'єкти нерухомого майна.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; За звiтний перiод виплат штрафних санкцiй i компенсацiй за порушення законодавства - не було.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; У звiтному перiодi фiнансування дiяльностi Товариства здiйснювалося за рахунок надходжень вiд господарської дiяльност, та залучення безвiдсоткових займов вiд юридичних осiбi. Робочий капiтал покривав поточнi потреби Товариства. Можливими шляхами покращення лiквiдностi є збiльшення обсягу надання в оренду нерухомого майна, зменшення витрат на його утримання за рахунок орендарiв, залучення на його реконструкцiю та вдосконалення.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; Всi укладенi договори виконанi, крiм триваючих (оренда, тощо.) У разi збереження рiвня орендних ставок та обсягу оренди очiкуванi доходи (прибутки) вiд їх виконання вiдповiдають рiвню звiтного року.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Збiльшення обсягу надання в оренду нерухомого майна, залучення орендарiв та поширення послуг. Iстотними факторами, якi можуть вплинути на дiяльнiсть Товариства є рiвень орендних ставок, збiльшення пропозицiй орендодавцiв за рахунок вiльного нерухомого майна.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; Дослiдження i розробки в звiтному перiодi не здiйснювались i не планувались витрат на них в звiтному перiодi не було.
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; У звiтному перiодi вiдсутнi судовi справи з позовними вимогами у розмiрi на суму 10 або бiльше вiдсоткiв активiв емiтента, стороною в яких виступає емiтент або його посадовi особи.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Основним видом дiяльностi пiдприємства є здавання в оренду власного нерухомого майна. За звiтний перiод доход вiд наданя послуг орендi збiльшився на 270,5 тис. грн. Зростання вартостi енергоносiїв та ресурсiв призведе до значного збiльшення витрат на утримання нерухомого майна, що вплине на рiвень дохiдностi дiяльностi Товариства.