|
Дата розміщення: 29.04.2014
Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності
ПРИМIТКИ ДО ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI
ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ТОРГОВО-ВИРОБНИЧЕ ПIДПРИЄМСТВО «ПЕРЛИНА»
ЗА 2013 РIК
1. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ
ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ТОРГОВО-ВИРОБНИЧЕ ПIДПРИЄМСТВО «ПЕРЛИНА» (надалi по тексту - «Компанiя») зареєстровано 01.10.1993 року.
Повне найменування: ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ТОРГОВО-ВИРОБНИЧЕ ПIДПРИЄМСТВО «ПЕРЛИНА».
Скорочене найменування: ПАТ «ТВП «ПЕРЛИНА».
Код за ЄДРПОУ: 00182702.
Мiсцезнаходження Компанiї: 51400, Днiпропетровська обл., м. Павлоград, вул. Терьошкiна, буд. 4.
Метою дiяльностi Компанiї є отримання прибутку. Предметом дiяльностi Компанiї є надання в оренду й експлуатацiю власного нерухомого майна.
Основа пiдготовки фiнансової звiтностi. Представлена фiнансова звiтнiсть пiдготовлена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (надалi по тексту – МСФЗ), звiтнiсть враховує всi прийнятi i дiючi в звiтному перiодi Мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi та iнтерпретацiї Комiтету з МСФЗ, i повнiстю їм вiдповiдає.
Перше застосування МСФЗ. Компанiя обрала дату переходу на МСФЗ 1 сiчня 2012 року вiдповiдно до положень МСФЗ 1 «Перше використання мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi». Перехiд на МСФЗ не мав суттєвий вплив на фiнансову звiтнiсть Компанiї.
Першою фiнансовою звiтнiстю згiдно МСФЗ буде звiтнiсть на дату 31 грудня 2013 року. За висновком управлiнського персоналу, фiнансова звiтнiсть справедливо подає фiнансовий стан, фiнансовi результати дiяльностi та грошовi потоки Компанiї, окрiм можливого вiдхилення вiд певних вимог МСФЗ для досягнення достовiрного подання.
Керiвництво несе вiдповiдальнiсть за пiдготовку фiнансової звiтностi, яка достовiрно подає фiнансовий стан станом на 31 грудня 2013 року, а також результати його дiяльностi, рух грошових коштiв та змiни в капiталi за рiк, що закiнчується цiєю датою, у вiдповiдностi до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (надалi – «МСФЗ»). При пiдготовцi фiнансової звiтностi керiвництво несе вiдповiдальнiсть за: вибiр вiдповiдних принципiв бухгалтерського облiку та послiдовне застосування цих принципiв; прийняття суджень та оцiнок, якi є обґрунтованими та зваженими; iнформування про те, чи виконувались вимоги МСФЗ, розкриття i пояснення будь-яких iстотних вiдступiв вiд них у звiтностi; пiдготовку звiтностi Компанiї як органiзацiї, яка здатна продовжувати дiяльнiсть на безперервнiй основi, якщо не iснують у найближчому майбутньому передумови, якi б свiдчили про протилежне; створення, впровадження та пiдтримання у Компанiї ефективної та надiйної системи внутрiшнього контролю; ведення достовiрної облiкової документацiї, яка б розкривала з обґрунтованою впевненiстю у будь-який час фiнансовий стан Компанiї та котра б свiдчила про те, що фiнансова звiтнiсть вiдповiдає вимогам МСФЗ; ведення облiкової документацiї у вiдповiдностi до законодавства та Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку України; застосування необхiдних заходiв щодо збереження активiв Компанiї; виявлення i запобiгання випадкам шахрайства та iнших порушень.
2. УМОВИ ЗДIЙСНЕННЯ ДIЯЛЬНОСТI
Компанiя здiйснює свою дiяльнiсть в Українi. З огляду на цей фактор, на бiзнес Компанiї впливають економiка i фiнансовi потоки України, яким притаманнi властивостi ринку, який на даний час розвивається. Україна продовжує проведення економiчних реформ, розвиток власного правового поля та законодавчої бази, вiдповiдно до потреб ринкової економiки. Проте законодавча та податкова база в Українi пов’язана з ризиком неоднозначностi тлумачення її вимог, якi до того ж схильнi до частих змiн. Це, в купi з iншими юридичними та фiскальними перешкодами, створює додатковi проблеми для всiх компанiй, що ведуть бiзнес в Українi.
Майбутня стабiльнiсть української економiки багато в чому залежить вiд початих реформ i досягнень, а також вiд ефективностi економiчних i фiнансових заходiв, що вживаються урядом країни. Українська економiка слабо захищена вiд спадiв на фiнансових ринках i зниження темпiв економiчного розвитку в iнших частинах свiту. У звiтному роцi уряд продовжував вживати заходи з пiдтримки економiки країни з метою подолання наслiдкiв глобальної фiнансової кризи.
У зв’язку з вищенаведеним, керiвництво Компанiї не може передбачити всi тенденцiї, якi можуть впливати на галузi економiки України, а також на те, який вплив вони можуть надати на майбутнiй фiнансовий стан i фiнансову дiяльнiсть Компанiї.
Представлена фiнансова звiтнiсть вiдображає точку зору керiвництва Компанiї на те, який вплив надають умови ведення бiзнесу в Україна на дiяльнiсть i фiнансовий стан Компанiї. Майбутнiй економiчний розвиток України залежить, як вiд зовнiшнiх факторiв, так i вiд заходiв внутрiшнього характеру, що вживаються урядом країни. Керiвництво впевнене, що воно вживає всi необхiднi заходи для забезпечення стабiльної дiяльностi та розвитку Компанiї.
3. ОСНОВНI ПОЛОЖЕННЯ ОБЛIКОВОЇ ПОЛIТИКИ
Облiкова полiтика – це конкретнi принципи, основи, домовленостi, правила та практика, застосованi Компанiєю при складаннi та поданнi фiнансової звiтностi. Положення облiкової полiтики, описанi нижче, застосовувались послiдовно в усiх звiтних перiодах, наведених в цiй фiнансовiй звiтностi.
3.1.Доходи i витрати.
Дохiд - це збiльшення економiчних вигiд протягом облiкового перiоду у виглядi надходження чи збiльшення корисностi активiв або у виглядi зменшення зобов'язань, результатом чого є збiльшення власного капiталу, за винятком збiльшення, пов'язаного з внесками учасникiв.
Витрати - це зменшення економiчних вигiд протягом облiкового перiоду у виглядi вибуття чи амортизацiї активiв, або у виглядi виникнення зобов'язань, результатом чого є зменшення власного капiталу, за винятком зменшення, пов'язаного з виплатами учасникам.
Величина доходу (виручки) вiд продажу товарiв, робiт, послуг у ходi звичайної фiнансово - господарської дiяльностi оцiнюється за справедливою вартiстю отриманого, або такого, що пiдлягає отриманню, за мiнусом повернень i всiх наданих знижок. Виручка вiд продажу товарiв, робiт, послуг визнається за одночасного виконання наступних умов:
- всi iстотнi ризики i вигоди, якi з права власностi, переходять до Компанiї до покупця (замовника);
- Компанiя не зберiгає за собою нi подальших управлiнських функцiй в тiй мiрi, яка зазвичай асоцiюється з правом власностi, нi реального контролю над реалiзованими
товарами, робами, послугами;
- сума виручки може бути надiйно оцiнена;
- iснує ймовiрнiсть отримання майбутнiх економiчних вигод, пов’язаних з операцiєю;
- витрати, якi були понесенi або будуть понесенi у зв’язку з операцiєю, можуть бути надiйно оцiненi.
Основними принципами бухгалтерського облiку доходiв та витрат Товариства визначено нарахування, вiдповiднiсть та обачнiсть. Доходи (витрати), що сплачуються за результатами мiсяця нараховуються в останнiй робочий день мiсяця. Доходи (витрати) за роботами, послугами, що надаються поетапно, нараховуються пiсля завершення кожного етапу операцiї протягом дiї угоди про надання (отримання) робiт, послуг. Доходи (витрати) за послугами з обов’язковим результатом нараховуються за фактом надання (отримання) послуг або за фактом досягнення передбаченого договором результату.
Основною вимогою до фiнансової звiтностi Товариства щодо доходiв i витрат є вiдповiднiсть отриманих (визнаних) доходiв сплаченим (визнаним) витратам, якi здiйснюються з метою отримання таких доходiв.
До складу фiнансових доходiв включаються процентнi доходи по розмiщеним депозитам в банках, проценти нарахованi по отриманим векселям. Процентний дохiд визнається у прибутку або збитку за перiод у момент виникнення. Щодо усiх фiнансових iнструментiв, якi оцiнюються за амортизованою вартiстю, i процентних фiнансових активiв, якi класифiкуються як такi, що доступнi для продажу, процентний дохiд або витрати визнаються з використанням методу ефективного вiдсотка. Цей метод точно дисконтує очiкуванi майбутнi виплати або надходження грошових коштiв протягом очiкуваного строку використання фiнансового iнструменту або, якщо це доречно, менш тривалого перiоду до чистої балансової вартостi фiнансового активу або зобов'язання. Процентний дохiд включається до складу доходiв вiд фiнансування в звiтi про сукупнi прибутки та збитки.
До складу фiнансових витрат включаються витрати на виплату вiдсоткiв за наданими кредитами i позиками, прибутки та збитки вiд дисконтування фiнансових iнструментiв, а також чистий результат вiд торгiвлi фiнансовими iнструментами. Чистi фiнансовi витрати вiдображаються у звiтi про сукупнi прибутки та збитки.
3.2 Податок на прибуток.
Товариство має статус платника єдиного податку та не є платником податку на прибуток.
3.3 Фiнансовi iнструменти.
Класифiкацiя. Вiднесення фiнансових iнструментiв до тiєї чи iншої категорiї залежить вiд їх особливостей та мети придбання, i вiдбувається в момент їх прийняття до облiку.
Фiнансовi iнструменти розподiляються за такими облiковими категорiями:
1) позики та дебiторська заборгованiсть;
2) фiнансовi активи, утримуванi до погашення;
3) фiнансовi активи за справедливою вартiстю, змiни якої вiдносяться на фiнансовий результат (прибутки або збитки);
4) фiнансовi активи, доступнi для продажу.
Категорiя «позики та дебiторська заборгованiсть» представляє собою непохiднi фiнансовi активи, якi не котируються на активному ринку з фiксованими або обумовленими платежами, за винятком тих, якi Компанiя має намiр реалiзувати в найближчому майбутньому.
Категорiя «iнвестицiї, утримуванi до погашення» - це непохiднi фiнансовi активи з фiксованими або обумовленими платежами та фiксованим строком погашення, щодо яких у керiвництва Компанiї є намiр i можливiсть утримувати їх до строку погашення.
Категорiя «фiнансовi активи за справедливою вартiстю, змiни якої вiдносяться на фiнансовий результат» має двi пiдкатегорiї:
а) активи, вiднесенi до цiєї категорiї при початковому визнаннi;
б) фiнансовi активи, утримуванi для торгiвлi.
Первiсне визнання. Залежно вiд класифiкацiї фiнансовi iнструменти облiковуються за справедливою вартiстю або амортизованою вартiстю. Справедлива вартiсть - це сума, на яку можна обмiняти актив або за допомогою якої можна врегулювати зобов'язання пiд час здiйснення угоди на загальних умовах мiж добре обiзнаними, незалежними сторонами, якi дiють на добровiльнiй основi. Справедлива вартiсть являє собою поточну цiну попиту для фiнансових активiв та цiну пропозицiї для фiнансових зобов'язань, що котуються на активному ринку. У вiдношеннi активiв i зобов'язань iз взаємно компенсуючим ринковим ризиком Компанiя може використовувати середнi ринковi цiни для визначення справедливої вартостi позицiй зi взаємно компенсуючими ризиками та застосовувати до чистої вiдкритої позицiї вiдповiдну цiну попиту або цiну пропозицiї.
Фiнансовий iнструмент вважається котируваним на активному ринку, якщо котирування є вiльно та регулярно доступними на фондовiй бiржi чи в iншiй органiзацiї, i цi цiни вiдображають дiйснi i регулярнi ринковi операцiї, що здiйснюються на загальних пiдставах.
Для визначення справедливої вартостi фiнансових iнструментiв, за якими вiдсутня iнформацiя про ринковi цiни iз зовнiшнiх джерел, використовуються такi методи оцiнки, як модель дисконтування грошових потокiв, модель, заснована на даних останнiх угод, здiйснених мiж непов'язаними сторонами, або аналiз фiнансової iнформацiї про об'єкти iнвестування.
Фiнансовi iнструменти, що вiдображаються за справедливою вартiстю з вiднесенням змiн на рахунок прибуткiв i збиткiв, спочатку вiдображаються за справедливою вартiстю. Всi iншi фiнансовi активи та фiнансовi зобов'язання спочатку визнаються за справедливою вартiстю плюс понесенi витрати по угодi. Найкращим пiдтвердженням справедливої вартостi при початковому визнаннi є цiна угоди. Прибуток або збиток враховується в момент первiсного визнання тiльки в тому випадку, якщо мiж справедливою вартiстю та цiною угоди iснує рiзниця, яка може бути пiдтверджена iншими спостережуваними в даний момент на ринку угодами з аналогiчним фiнансовим iнструментом або оцiночним методом, в якому в якостi вхiдних змiнних використовуються виключно фактичнi данi ринкiв. Купiвля або продаж фiнансових активiв, передача яких передбачається у строки, встановленi законодавчо або правилами даного ринку (купiвля i продаж на стандартних умовах), визнаються на дату здiйснення угоди, тобто на дату, коли Компанiя прийняла на себе зобов'язання передати фiнансовий актив. Всi iншi операцiї з придбання визнаються, коли компанiя стає стороною договору щодо даного фiнансового iнструменту.
Облiк фiнансових активiв за методом участi у капiталi. Метод участi в капiталi – це метод облiку, згiдно з яким iнвестицiя Компанiї первiсно визнається за собiвартiстю, а потiм коригується вiдповiдно до змiни частки Компанiї, як iнвестора в чистих активах об’єкта iнвестування пiсля придбання. Прибуток або збиток iнвестора включає частку iнвестора в прибутку чи збитку об’єкта iнвестування.
Припинення визнання. Компанiя припиняє визнавати фiнансовi активи, 1) коли цi активи погашенi або права на грошовi потоки, пов'язанi з цими активами, минули, або 2) Компанiя передала права на грошовi потоки вiд фiнансових активiв або уклала угоду про передачу i при цьому також передала всi iстотнi ризики i вигоди, пов'язанi з володiнням цими активами, або не передала їх i не зберегла всi iстотнi ризики i вигоди, пов'язанi з володiнням цими активами, але втратила право контролю щодо даних активiв. Контроль зберiгається, якщо контрагент не має практичної можливостi повнiстю продати актив непов'язанiй третiй сторонi без необхiдностi накладення додаткових обмежень на продаж.
Визнання фiнансового зобов'язання припиняється у разi погашення, анулювання або закiнчення термiну погашення вiдповiдного зобов'язання. При замiнi одного iснуючого фiнансового зобов'язання iншим зобов'язанням перед тим самим кредитором на суттєво вiдмiнних умовах або у разi внесення iстотних змiн до умов iснуючого зобов'язання, визнання первiсного зобов'язання припиняється, а нове зобов'язання вiдображається в облiку з визнанням рiзницi в балансовiй вартостi зобов'язань у звiтi про фiнансовi результати.
3.4 Запаси.
Запаси - це активи Компанiї, якi:
1) утримуються для продажу у звичайному ходi бiзнесу;
2) перебувають у процесi виробництва для такого продажу або,
3) iснують у формi основних чи допомiжних матерiалiв для споживання у виробничому процесi або при наданнi послуг.
Запаси включають в себе сировину (матерiали), готову продукцiю, напiвфабрикати, незавершене виробництво i товари.
Запаси облiковуються за найменшою з двох величин: собiвартостi i чистої цiни продажу. Собiвартiсть запасiв визначається за формулою - "перше надходження - перший видаток" (ФIФО). Собiвартiсть готової продукцiї включає в себе вартiсть сировини i матерiалiв, витрати на оплату працi виробничих робiтникiв та iншi прямi витрати, а також вiдповiдну частку виробничих накладних витрат (розраховану на основi нормативного використання виробничих потужностей) i не включає витрати за позиковими коштами. Чиста цiна продажу запасiв - це розрахункова цiна можливого продажу в процесi звичайної дiяльностi за вирахуванням витрат на завершення виробництва i витрат з продажу.
3.5 Дебiторська заборгованiсть та аванси.
Дебiторська заборгованiсть визнається Компанiєю в разi виникнення юридичного права на отримання платежу згiдно з договором. У складi дебiторської заборгованостi Компанiя вiдображає такi активи:
- торгова дебiторська заборгованiсть;
- iнша дебiторська заборгованiсть.
Компанiя не згортає суми авансiв, отриманих вiд клiєнтiв, з сумами дебiторської заборгованостi, якщо цi суми виникли в рамках одного договору i в майбутньому висока ймовiрнiсть провести взаємозалiк даних сум.
Дебiторська заборгованiсть з основної дiяльностi та iнша дебiторська заборгованiсть облiковуються за амортизованою вартiстю, розрахованої з використанням методу ефективної ставки вiдсотка.
Аванси виданi Компанiєю вiдображаються у звiтностi за первiсною вартiстю за вирахуванням резерву пiд знецiнення. Аванси виданi класифiкуються як довгостроковi, якщо очiкуваний термiн отримання товарiв або послуг, що належать до них, перевищує один рiк або якщо аванси вiдносяться до активу, який буде вiдображений в облiку як необоротнi при первiсному визнаннi. Попередня оплата послуг включається до витрат перiоду або у вартiсть активiв у мiру отримання цих послуг. Якщо є ознака того, що активи, товари або послуги, пов'язанi з авансами виданими, не будуть отриманi, балансова вартiсть авансiв виданих пiдлягає зменшенню, i вiдповiдний збиток вiд знецiнення вiдображається у прибутку або збитку за рiк у складi рядка «iншi операцiйнi витрати» .
3.6 Грошовi кошти та їх еквiваленти.
Грошовi кошти та їх еквiваленти включають готiвковi кошти в касi та кошти на рахунках у банках. Грошовi кошти на рахунках у банках включають грошовi кошти на поточних рахунках та депозити в банках.
3.7 Зареєстрований капiтал.
Непохiднi фiнансовi iнструменти – простi iменнi акцiї, випущенi Компанiєю, класифiкуються як зареєстрований капiтал. Простi акцiї - це пайовi фiнансовi iнструменти. Витрати, безпосередньо пов'язанi з емiсiєю нових акцiй, вiдображаються в капiталi Компанiї як зменшення суми надходжень (за вирахуванням податкiв). Перевищення справедливої вартостi отриманої винагороди над номiнальною вартiстю випущених акцiй облiковується у складi емiсiйного доходу в капiталi Компанiї.
3.8 Кредити та позики.
Кредити i позики при первiсному визнаннi облiковуються за справедливою вартiстю за вирахуванням будь-яких витрат на здiйсненню кредитної (позикової) угоди. Фiнансовi зобов'язання згодом облiковуються за амортизованою вартiстю з використанням методу ефективної ставки вiдсотку. Вся рiзниця мiж справедливою вартiстю отриманих коштiв (за вирахуванням витрат по угодi) i сумою до погашення вiдображається як вiдсотки до сплати протягом строку, на який видано позику. Кредити i позики класифiкуються як поточнi, коли початковий строк погашення не перевищує дванадцять мiсяцiв вiд звiтної дати.
3.9 Кредиторська заборгованiсть.
Зобов`язання вiдображається в балансi, якщо його оцiнка може бути достовiрно визначена та iснує ймовiрнiсть зменшення економiчних вигод в майбутньому внаслiдок його погашення. Кредиторська заборгованiсть нараховується, коли контрагент виконав свої зобов'язання за договором, i облiковується за амортизованою вартiстю з використанням методу ефективної ставки вiдсотка.
Аванси, отриманi вiд клiєнтiв, спочатку облiковуються за справедливою вартiстю, а згодом вiдображаються за амортизованою вартiстю з використанням методу ефективної ставки вiдсотка.
3.10 Резерви майбутнiх витрат i платежiв.
Резерви за зобов'язаннями та платежами - це нефiнансовi зобов'язання, сума й термiн яких не визначенi. Вони нараховуються, коли Компанiя має поточне юридичне або конструктивне зобов'язання, що виникло внаслiдок минулих подiй, та iснує ймовiрнiсть, що для погашення такого зобов'язання знадобиться вiдтiк ресурсiв (активiв), а суму цього зобов'язання можна розрахувати з достатнiм ступенем точностi. Сума, визнана в якостi резерву, являє собою найбiльш точну оцiнку виплат, необхiдних для погашення зобов'язання на звiтну дату, беручи до уваги ризики i невизначенiсть, пов’язанi iз зобов’язанням.
3.11 Оренда
Оренда, при якiй за орендодавцем зберiгаються усi ризики i вигоди, пов’язанi з правом власностi на актив, класифiкується як операцiйна оренда.
Компанiя надає в оперативну оренду частину своїх основних засобiв. Оренднi платежi орендарям щомiсячно нараховуються та вiдображаються у складi доходiв.
Платежi, пов’язанi з операцiйною орендою вiдображаються як доходи у звiтi про сукупнi прибутки та збитки за перiод.
3.12 Витрати на персонал Компанiї та вiдповiднi вiдрахування.
Компанiя не має додаткових схем пенсiйного забезпечення, крiм участi в державнiй пенсiйнiй системi України, що передбачає розрахунок i сплату поточних внескiв роботодавця як вiдповiдний вiдсоток вiд поточних загальних виплат працiвникам. Цi витрати вiдображаються у звiтному перiодi, до якого вiдноситься вiдповiдна заробiтна плата.
3.13 Звiтнiсть за сегментами.
Дiяльнiсть Компанiї у звiтному перiодi здiйснювалась в одному операцiйному сегментi. Компанiя здiйснювала дiяльнiсть з надання в оренду й експлуатацiю власного нерухомого майна. Таким чином, у звiтному роцi долi сегментiв в сукупних доходах були наступними: надання в оренду й експлуатацiю власного нерухомого майна – 100,0%.
Витрати, розподiленi за сегментами, становили у звiтному роцi наступнi пропорцiї: надання в оренду й експлуатацiю власного нерухомого майна – 100,0%.
Активами та зобов’язаннями звiтного сегмента є активи та зобов’язання, якi безпосередньо вiдносяться до сегмента. До нерозподiлених активiв вiднесено балансову вартiсть основних засобiв, поточнi та вiдстроченi податковi активи. До нерозподiлених зобов’язань - поточнi та вiдстроченi податковi зобов’язання.
4. КЛЮЧОВI БУХГАЛТЕРСЬКI ОЦIНКИ ТА ПРОФЕСIЙНI СУДЖЕННЯ ПРИ ЗАСТОСУВАННI ОБЛIКОВОЇ ПОЛIТИКИ
Компанiя використовує оцiнки i робить припущення, якi впливають на суми активiв та зобов’язань, що вiдображаються у фiнансовiй звiтностi протягом наступного фiнансового року. Оцiнки та судження постiйно аналiзуються i ґрунтуються на минулому досвiдi керiвництва та iнших факторах, включаючи очiкування майбутнiх подiй, якi при iснуючих обставинах вважаються обґрунтованими. При застосуваннi принципiв бухгалтерського облiку, крiм згаданих оцiнок, керiвництво також використовує певнi судження. При визначеннi суми резервiв Компанiя враховує попереднiй досвiд i минулi виплати на покриття збиткiв та iснуючi суми невиплачених вiдшкодувань. Крiм того, судовi рiшення, економiчнi умови i громадська думка можуть впливати на суму остаточних витрат на врегулювання, отже, на оцiнку резервiв Компанiї.
Допущення i оцiннi значення Компанiї заснованi на вихiдних даних, якi воно мала в своєму розпорядженнi на момент пiдготовки фiнансової звiтностi. Проте поточнi обставини i допущення вiдносно майбутнього можуть змiнюватися зважаючи на ринковi змiни або непiдконтрольних Компанiї обставини. Такi змiни вiдображаються в допущеннях у мiру того, як вони вiдбуваються.
Щодо iнтерпретацiї складного податкового законодавства України, змiн у податковому законодавствi, а також сум i термiнiв отримання майбутнього оподатковуваного доходу iснує невизначенiсть. Компанiя не створює резерви пiд можливi наслiдки перевiрок, проведених податковими органами. Вiдстроченi податковi активи визнаються за всiма невикористаним податковим збиткам в тiй мiрi, в якiй є ймовiрним отримання оподатковуваного прибутку, проти якого можуть бути зарахованi податковi збитки.
У випадках колi справедливу вартiсть фiнансових iнвестицiй неможливо визначити на пiдставi даних активних ринкiв, вони вiдображаються на дату балансу за їх собiвартiстю з урахуванням зменшення корисностi iнвестицiї. Визначення суми збиткiв вiд зменшення корисностi потребує певну частку судження. Судження включають облiк таких вихiдних даних як ризик лiквiдностi i кредитний ризик. Змiни в припущеннях щодо цих факторiв можуть вплинути на вартiсть фiнансових iнвестицiй, якi наведено у звiтi про фiнансовий стан.
5. ЗАСТОСУВАННЯ НОВИХ I ЗМIНЕНИХ СТАНДАРТIВ I IНТЕРПРЕТАЦIЙ
Мiжнароднi стандарти, якi були виданi, але ще не набули чинностi на дату випуску фiнансової звiтностi Компанiї, перерахованi нижче по тексту. У даний перелiк мiжнародних стандартiв включенi стандарти та роз'яснення, якi, як обгрунтовано вважає Компанiя, можуть впливати на розкриття iнформацiї, фiнансовий стан або фiнансовi показники, якi застосовуються в майбутньому. Компанiя має намiр прийняти данi мiжнароднi стандарти, коли вони набудуть чинностi.
- МСБО (IАS) 32 "Взаємозалiк фiнансових активiв та фiнансових зобов'язань"
В рамках поправок до (IАS) 32 роз'яснюється значення фрази "в даний момент володiє юридичним закрiпленим правом на здiйснення взаємозалiку". Передбачається, що дана поправка не вплине на фiнансовий стан або фiнансовi результати дiяльностi Компанiї. Поправки набувають чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2014 року або пiсля цiєї дати.
- Поправки до МСФЗ 3 вiдносяться до облiку i оцiнки умовних компенсацiй (Contingent consideration). Остання правка привела i до коригування МСФЗ 9. Також змiни МСФЗ 3 спричинили внесення правок в МСФЗ (IAS) 37. З тiєї ж причини внесенi коригування в МСФЗ (IAS) 39. До Основи для висновкiв до МСФЗ 3 доданi пояснюючi положення. Також внесенi поправки до Iлюстративних прикладiв до МСФЗ 3. Внесенi коригування у МСФЗ 3 торкаються облiку спiльної дiяльностi. Змiни до МСФЗ 3 застосовуються до звiтних перiодiв, що починаються з/пiсля 1-го липня 2014 року.
- Коригування МСФЗ 8 вiдносяться до розкриття iнформацiї про судження при об'єднаннi сегментiв i про звiряння. Названi правки МСФЗ 8 застосовуються до звiтних перiодiв, що починаються з/пiсля 1-го липня 2014 року.
- У Основу для висновкiв до МСФЗ 13 доданий параграф, що пояснює питання оцiнки короткострокової дебiторської i кредиторської заборгованостi в умовах, коли вплив дисконтування несуттєвий. Ця правка спричинила змiни Основи для висновкiв до МСФЗ 9 (зразка жовтня 2010 р.) i Основи для висновкiв до МСФЗ (IAS) 39. Правки вiдносяться до статей, якi потрапляють в сферу дiї виключення оцiнки за справедливою вартiстю. Змiни до МСФЗ (IAS) 16 пов'язанi коригуванням механiзму iндексацiї основних засобiв. Поправки застосовуються до звiтних перiодiв, що починаються з/пiсля 1-го липня 2014 року. Аналогiчнi поправки торкнулися i МСФЗ (IAS) 38. У Основу для висновкiв до МСФЗ (IAS)38 доданi пояснюючi положення.
- МСФЗ (IAS) 24 зазнав таких змiн: Поправки торкаються осiб, що забезпечують послуги ключового управлiнського персоналу. У Основу для висновкiв до МСФЗ (IAS) 24 доданi параграфи. Правки МСФЗ (IAS) 24 застосовуються до звiтних перiодiв, що починаються з/пiсля 1-го липня 2014 року.
- У МСФЗ (IAS) 40 доданi параграфи. У Основу для висновкiв до цього стандарту також доданi параграфи. Сутнiсть змiн в проясненнi взаємодiї МСФЗ (IAS) 40 i МСФЗ 3 (iнвестицiйна нерухомiсть в ситуацiї об'єднання пiдприємств). Вiдповiднi поправки набувають чинностi перспективно i застосовуються до звiтних перiодiв, що починаються з/пiсля 1-го липня 2014 року.
- Правки до МСФЗ (IAS) 32 «Взаємозалiк фiнансових активiв та фiнансових зобов’язань». Правки дають роз’яснення поняттю «у теперiшнiй час мають юридичне право, яке закрiплене, на здiйснення взаємозалiку». Новi поправки усувають iснуючi в реальнiй облiковiй практицi невiдповiдностi та непослiдовностi при застосуваннi методики взаємозалiкiв, заснованої на критерiях, зазначених у поточнiй версiї стандарту МСФЗ 32 «Фiнансовi iнструменти: подання».
Прийнятi поправки уточнюють:
• значення ключової фрази МСФЗ 32 у вiдношеннi можливостi проведення взаємозалiкiв: «В даний час у пiдприємства є юридично закрiплене право на взаємозалiк»;
• що деякi системи валових розрахункiв (gross settlement systems) можуть розглядатися як еквiвалент чистого розрахунку.
Найголовнiше в поправках до МСФЗ 32 – це те, що право на проведення взаємозалiку:
1) не повинно бути обумовлене подiєю в майбутньому;
2) має бути юридично закрiплене у всiх наступних обставинах: у ходi звичайної дiяльностi; у разi невиконання зобов'язання; у разi неспроможностi або банкрутства органiзацiї або будь-кого з контрагентiв.
Крiм того, право на взаємозалiк має бути доступне будь-якiй сторонi договору в будь-який момент (тобто не повинне залежати вiд умов у майбутньому, якi можуть не настати). Правка дiє для рiчних звiтiв, починаючи з 1 сiчня 2014р.
6. ПОЯСНЕННЯ ТА АНАЛIТИЧНI ДАНI ДО ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI
Валюта подання звiтностi. Нацiональною валютою України є українська гривня (надалi по тексту – гривня, або грн.), i ця ж валюта є функцiональною валютою Компанiї. Форми i примiтки звiтностi базуються на даних бухгалтерського облiку Компанiї.
Бухгалтерський облiк Компанiя веде в нацiональнiй валютi України - гривнi. Одиницi вимiру у яких подається фiнансова звiтнiсть – тисячi гривень без десяткового знаку.
Основнi засоби.
Компанiєю при складаннi фiнансової звiтностi використана модель собiвартостi, згiдно МСБО 16 «Основнi засоби».
Основнi засоби На 01.01.2013 (тис.грн.) На 31.12.2013 (тис.грн.)
Первiсна вартiсть 11130 11130
Знос 5344 5484
Залишкова вартiсть на звiтну дату 5786 5646
Довгостроковi iншi фiнансовi iнвестицiї.
Компанiя на звiтну дату облiковує iншi фiнансовi iнвестицiї на суму 29 тис. грн.
Дебiторська заборгованiсть.
У фiнансовiй звiтностi Компанiї вiдображено дебiторську заборгованiсть за товари, роботи, послуги у сумi 20 тис. грн. Iнша поточна дебiторська заборгованiсть вiдображена у розмiрi 64 тис. грн.
Зареєстрований капiтал.
Зареєстрований капiтал Компанiї - це статутний капiтал , який на звiтну дату складає 1 781 090,00 грн. (Один мiльйон сiмсот вiсiмдесят одна тисяча дев’яносто грн. 00 коп.).
Додатковий капiтал.
Додатковий капiтал Компанiї на звiтну дату складає 9478 тис. грн.
Резервний капiтал.
Резервний капiтал Компанiї на звiтну дату складає 8 тис. грн.
Нерозподiлений збиток.
Нерозподiлений збиток Компанiї на звiтну дату складає 6033 тис. грн.
Кредиторська заборгованiсть.
На дату складання звiтностi Компанiя має поточну кредиторську заборгованiсть за: товари, роботи та послуги у розмiрi 180 тис. грн., розрахунки зi страхування та з оплати працi – 1 тис. грн. та 1 тис. грн. вiдповiдно. Також Iншi поточнi зобов’язання вiдображенi у сумi 343 тис. грн.
Забезпечення, умовнi зобов’язання та умовнi активи.
Вiдповiдно до засад, визначених МСБО 37 «Забезпечення, умовнi зобов’язання та умовнi активи» подiї, що потребують коригування активiв та зобов’язань Компанiї внаслiдок виникнення умовних зобов’язань та умовних активiв, вiдсутнi.
Звiт про фiнансовi результати (Звiт про сукупний дохiд).
Компанiя подає усi статтi доходу та витрат, визнанi за перiод.
Звiт про рух грошових коштiв.
Звiт грошових коштiв Компанiї за звiтний перiод складено за вимогами МСБО 7 «Звiт про рух грошових коштiв» за прямим методом, згiдно з яким розкривається iнформацiя про основнi класи валових надходжень грошових коштiв чи валових виплат грошових коштiв на нетто-основi. У звiтi вiдображено рух грошових коштiв вiд операцiйної та неоперацiйної (iнвестицiйної та фiнансової) дiяльностi.
Операцiйна дiяльнiсть - полягає в отриманнi прибутку вiд звичайної дiяльностi, сума якого скоригована на амортизацiю необоротних активiв, курсову рiзницю, яка виникла при придбаннi iмпортної сировини, витрати на придбання оборотних активiв, втрати на оплату працi персоналу, сплату податкiв, вiдрахування на соцiальнi заходи та iншi витрати.
Iнвестицiйна дiяльнiсть — це придбання та продаж: необоротних активiв, у тому числi активiв вiднесених до довгострокових, та поточних фiнансових iнвестицiй, iнших вкладень, що не розглядаються як грошовi еквiваленти, отриманi вiдсотки та дивiденди.
Фiнансова дiяльнiсть — це надходження чи використання коштiв, що мали мiсце в результатi емiсiї цiнних паперiв, викупу власних акцiй, виплата дивiдендiв, погашення зобов'язань за борговими цiнними паперами, отримання та погашення позик.
Розкриття iнформацiї щодо операцiй зi зв'язаними сторонами
Зв’язаними особами для Компанiї є: засновники та учасники товариства; посадовi особи Компанiї.
№ п/п П.I.Б. пов’язаної особи Частка засновника (учасника) Компанiї в сплаченому капiталi Вид пов’язаної особи Посада
1 ТОВ "Скай-ЛТД" 24.9847 % учасник -
2 ТОВ "Фокус" 23.8259 % учасник -
3 Манаєнко Сергiй Вiкторович 24.9847 % учасник -
4 Нарадський Анатолiй Дмитрович - посадовi особи директор
Протягом звiтного перiоду управлiнському персоналу Компанiї нараховувалась i виплачувалась заробiтна плата вiдповiдно до встановленої системи оплати працi. Компенсацiї та iншi додатковi виплати керiвництву Компанiї, iншому управлiнському персоналу не здiйснювались.
Умови здiйснення операцiй вiдповiдають загальноринковим.
Керiвник _____________________ Нарадський Анатолiй Дмитрович
д/в
д/в
д/в
|